30 Haziran 2014 Pazartesi

Metal tepsi yenileme

Günaydın hanımlar
Yenileme çalışması var bugün postumda.Eski metal tepsime transfer tekniği uyguladım.Zor bir teknikmiş.İlk kez denedim.Yine de idare eder:)Bu tarz tepsilerde eskitme olayını daha çok seviyorum ve yakıştırıyorum.Canım annemin tepsisiydi.Manevi değeri de büyük yani.
Hayırlı ramazanlar herkese

29 Haziran 2014 Pazar

Lavanta dekupajlı sepet

Merhaba dostlar
İyice sessizleşti blog alemi.Yaz tatili ve ramazan ayının girmesiyle herkes ortalıktan kayboldu.İstatistiklere  bakıyorum da bloğa giren dostların sayısı azalmaya başladı.Olsun))Biz buralardayız.Çalışmaya devam.Asıl bizim tatilde başlıyor olmalı çalışmalar.Malum kış dönemi çalıştığımız için çok fırsat bulamıyoruz ürün ortaya çıkarmaya.
Bu peçeteyi görünce hemen aldım.Çünkü banyom için bir havlu sepeti yapmak istiyordum.Arkasından takımı da gelecek inşallah.Banyoya uygun bir dekupaj olduğunu düşünüyorum.Dantelle de süsledim.
Eşimin kestiği bir sepet.Zevkle çalıştım.
Farklı şekillerde boyanıp dekupajlanarak farklı amaçlarda kullanılabilecek dekoratif bir sepet.
Görüşmek üzere:)

28 Haziran 2014 Cumartesi

Kitap kutu boyama

Hayırlı ramazanlarr
Çok şükür kavuşturana diyelim.Yine bir ramazan ayı,yine bereket,yine huzur,yine sükunet...Ramazanın gelişi bile farklılılaştırıyor her yeri.Bir düzen,bir itina,bir sabır,bir güzellik geliveriyor.Rabbimin hikmeti midir nedir hava bile serinleyiverdi.Sanki kolaylaştırdı sabrımızı.Çok şükür.Ramazanınız tekrardan hayırlı olsun.Allah bayrama ermeyi de nasip etsin hepimize.
Kardeşim için yapmış olduğum bir kitap kutu.Kendime yaptığımı beğenince hemen ona da kesverdi bir kutu eşim.Tabi boyaması da benden.Yağlı boya eskitme,mum eskitme teknikleri uygulandı.Ve de beğenildi.Güle güle kullan Ferdacım:)Hayırlı iftarlar:))

27 Haziran 2014 Cuma

Ahşap boyama kelebek kapı süsü

Merhaba herkese
Evett bir seminer döneminin daha sonuna geldik.Güzel iki hafta geçirdik.Artık arkadaşlarımızla ayrılma vaktimiz geldi.Tayini çıkan arkadaşlarımızdan bir Arzucum kalmıştı.Bugün de onun arkasından el sallamak bize düştü.Arzucum yolun açık olsun canım.Seni tanıdığım için gerçekten çok mutlu oldum.İnşallah her şey gönlünce olsun.
Bu da Arzu için tasarladığımız kapı süsü.Daha önce yaptığımız anahtarlıkla takım olsun istedi.İsimlerinin  baş harflerini çalıştık.Özel bir kapı süsü oldu.
Anahtarlığı da şu şekildeydi.

İyi günlerde kullan Arzucuğum:)))
Sevgiyle..


26 Haziran 2014 Perşembe

İstanbul siluetli askılık

Merhabalar hanımlar
Bugün bir sıcak bir sıcak.Tam ramazan öncesi bastıracak gibi sıcaklar.Allah hepimize kolaylık versin.Artık ğrencilerden sonra bizim de tatil başlayacak.Tatil öncesi geleneksel okul kahvaltımızı da yaptık.Okulumuzdan ayrılacak yakın arkadaşalarımızla kahvemizi de içtikten sonra evimize varabildik..Evim evim serin evim:)Dışarıdan gelince serin evime girmek öyle bir güzel geldi ki..Kışın bizi üşüten ev yazın çok işimize yarıyor:)
Evet daha önce İstan bu silüetli pano paylaşmıştım.Öğretmen arkadaşım askılık olarak istedi bundan.Biz de bu şeklide tasarladık.
Eşim bu askılıkları kendisi yaptı ahşaptan.


 Bu da hazır askılıkla yaptığımız.

İyi günlerde kullanılması dileğiyle...
Sevgiler...25 Haziran 2014 Çarşamba

2'li kalp pano

Merhabalar hanımlar
Zman biraz daha boşalınca çalışmalar yoğunlaştı.Bu kalpler vardı elimde mdf olarak.Beğendiğim iki dekupaj resmini seçtim ve çalıştım.Romantik mutfaklar için kullanılabilir.Fincanlı olduğu için.Küçük bir dantel detayımız da olmazsa olmazlardan.Kapı süsü de olarak tasarlanabilir.Sevgiyle kalın:)

24 Haziran 2014 Salı

DUCK KUMAŞTAN SANDALYE MİNDERLERİM

Merhabalar hanımlar
Biraz da dikiş yapalım demi:)Minderlerim için minder yapmak istiyordum.Çok kumaş aradım.İstediğim gibi bir şey bulamadım.İmkanlar da kısıtlı olunca zor oluyor bulmak.En sonunda puantiyeli bir duck kumaş seçtim.İsterdim ki açık pembe olsun.Ama bulamadım işte.Neyse işimi görüyor.Bağlama yerlerini kurdele ile yaptım.Pratik oldu böyle.
Selamlar hepinize.

23 Haziran 2014 Pazartesi

Çatlatma tekniğiyle kalp kapı süsü

Merhabalar hanımlar
Yine seminer için okuldayız.Ve ben yine bloğumun başında:)Evrak işlerimi de tamamladıktan sonra hobi işlerime devam edebilirm.
İk olarak çatlatma tekniği uyguladım.Ama çok sevdim ben bu tekniği.Zarif duruyor obje üzerinde.Yağ yeşiline boyadım ve incilerle süsledim.Ortanca çiçeğim de  4 mm mdf den kesildi.
Kullanıma hazır.
Herkese iyi günler...

20 Haziran 2014 Cuma

FACEBOOK SAYFAMDAKİ ÇEKİLİŞE BEKLERİM:)

Herkese hayırlı geceler
Hanımlar ilk çekilişim ve ben heyecanlıyım.Bilenler vardır belki.Bir de facebook sayfası açtım.Yaptığım kapı süslerinden hediye etmek istiyorum.Bu sebeple bir çekiliş düzenledim.Sizler de katılmak isterseniz buyurun.

Bol şanslar

Kalp şeklinde vintage kapı süsü

Merhabalar hanımlar
Cumanız mübarek olsun.Bir haftayı daha yedik.Bir haftalık bir seminerimiz kaldı.O da bitti mi ramazan başlıyor zaten.Hayırlısıyla erelim inşallah ayların sultanına.
Hanımlar yine bir kapı süsüyle geldim size.Beğendiğim bir dekupaj resmini uyguladım burada.Dantellerle süsleyince ayrı bir havası oldu.İlk defa mor rengi çalıştığımı fark ettim.Ama hoşuma gitti morla çalışmak:)
Beğenmeniz dileğiyle..19 Haziran 2014 Perşembe

HOME YAZILI KELEBEKLİ ANAHTARLIK

Merhabalar hanımlar
Sıcaklar bastırdı ya insanda bir mayışıklık bir uyku hali oluyor.Bir de eşimin kovanlarına ayı dadanmış,bir kaç kovanı atmış durmuş.Görüyor musunuz ayının ettiklerini?Zarara uğrattı bizi.İnşallah önlemini alacaklar.Bakalım..
Bir anahtarlıkla karşınızdayım hanımlar.Harfler ve kelebek mdf de yapıldı.Eşim kesti.Arkadaşımın isteği üzerine yapıldı.Tamamen karşılıklı fikir almayla oldu anahtarlığımız.Güle güle kullan Arzucuğum:)
Sevgiyle..

ŞABLON ÇEKİLİŞİ VARMIŞ:)

Sevgi abla güzel şablonlarıyla bloğunuzun yüzünü değiştirsin.İsterseniz buyurun.
Bol şans.

18 Haziran 2014 Çarşamba

Ortanca dekupajlı tepsi(peçete tekniği)

Merhabalar:)
Dışarısı öyle sıcak ki...Gündüz havanın kapalı olmasına aldanıp dışarıya çıkma gafletinde bulunduk.Biz çıkar çıkmaz kapalı olan hava birden güneş açıverdi.Çıktık artık deyip yürümeye devam ettik.Ama piştik.
Evimiz de pek serin şükür ki.Allah dışarıda bu güneşin alnında iş güç yapanlara yardım etsiz.Zira çok zor.
Ortancalar pek güzel değil mi?Okuldan bir arkadaşım bu sevdiği peçeteyi getirdi ve benden bu peçeteyle dekupaj edilmiş bir tepsi istedi.Ben de tamamladım şükür.Bu arada tepsiyi de eşim kesiti.MAHARETLİ VESSELAM:)
SELAMETE DOSTLAR..

17 Haziran 2014 Salı

Ev şeklinde ahşap boyama kapı süsü

Merhaba herkese
Kimsecikler yok ortalıkta.Blogger alemi sessiz:)Yaz mevsimi geldiğinde böyle olur hep.Tatil turları,memlekete gitmeler ıssız bırakır buraları.Biz direniyoruz.Hala burdayız:)
Bir kapı süsü var karşınızda.Su yeşili rengine boyadım ve 3 mm mdf lerle kestiğimiz kalp ve kelebeği ekledim.Sade bir süs oldu.Sadeliği sevenler için..
Sevgi ile...