29 Nisan 2014 Salı

Ahşap boyama cupcakeli tepsi


Merhabalar hanımlar
Şükür bugünkü sınav görevini de atlattık.Yarın iş başı.Hayırlısıyla..
Yeni cupcakeler geldi.Ablam için hazırladım bu tepsiyi.İnşallah kendisi de beğenir.Puantiyeyi yakıştırıyorum tepsilerde ve cupcakelerde.Vişne çürüğü bir renk çıkardım ortaya.Sanırım uyumlu oldu.
Herkese güzel bir gün diliyorum:)

28 Nisan 2014 Pazartesi

Mutfak önlüğüm

Merhabalar hanımlar
Hafta başındayız:)Pazartesi sendromu yaşamadım.Çünkü bugün tatil.8.sınıf öğrencilerimizin sınavı vardı bugün.İnşallah iyi geçmiştir öğrencilerimizin sınavları.Yarın da devam edecek sınavlar.Ben de yarın görevliyim.Sınav görevlerini sevmiyorum hiç.Ama biz başvurmadan çıktı.Napalım artık.Atlatırız inşallah hayırlısıyla.Pitikare ve keçe sevenlerdenim.Megolaman mıyım neyim?Bi de kendi adımı yazmışım:)Ütü bile yapmadan paylaşıverdim.Ben sevdim bunu.İnşallah daha güzel yemekler pişiririm bu önlükle.Kızıma da yapıcam aynısını.Paylaşırım.Daha önce yemek tarifi defteri hazırlamıştım.Onunla da uyumlu oldu.Bakmak isterseniz buyurun.
Sevgilerimi sunuyorum:)

27 Nisan 2014 Pazar

Ahşap isimlik

Merhabalar
Kızımı uyuttumNeredeyse ben de uyuyacaktım.Ama bir şey paylaşmadan uyumayayım dimi?Ahşap kesimlerine devam ediyoruz.Eşim kendi isminde bir isimlik kesmiş.Özellikle makam sahipleri için şık bir seçenek.Yetenek var bu adamda ya:)Maşallah diyeyim eşime.İki kişi bir olunca güzel şeyler çıkıyor ortaya.
Bu kadar yeter bu akşam.Herkese iyi geceler olsun
26 Nisan 2014 Cumartesi

Gitar Şeklinde Duvar Panosu

Hayırlı geceler hanımlar
Bu günler ne çabuk geçiyor anlamıyorum ben.Bir bakmışım pazartesi,bir bakmışım cuma.Hele bu ara hafta içi tatiller de denk geldi.Pazar gibi geldi her günPazar bana zor geçer nedense.Sıkıcı bir yanı vardır.Belki de pazartesi sendromuna sebep olduğundan.Ağzımızın tadı bozulmasın da her gün güzel.
Sırada bir gitar şeklinde pano var.Eşimin tasarımı.Nota dsenli dekupaj kağıdıyla dekupaj yaptım ve antique eskitme uyguladım.Müzik öğretmenimiz müzik sınıfi için beğendi ve aldı.Yakışır da.


Beğenerek çalıştım bu panoyu.İnşallah siz de beğenirsiniz.
Güzel pazarınız olsun:)

25 Nisan 2014 Cuma

Mutfak için Kitchen yazısı

Hayırlı cumalar arkadaşlar
Selamun aleyküm
Evet çalışmaya devam.Eşim mdf den kitchen yazısı kesti.Boyaması benden elbette.Mutfak raflarını süsleyebilir bu yazı.Tasarımın sonu yok arkadaşlar.O kadar çok fikir var ki aklımızda.Neyi,ne zaman kessek bilemedik.Aslında bir sergi açmak istiyoruz.Bir şeyler üretiyoruz sürekli.Tabi bu arada beğenilenler olursa satılıyor veya kişilerin istekleri doğrultusunda siparişler alıyoruz.Çok şükür şimdilik.
Beyazdan vazgeçemiyorum nedense.Bu da beyaz oldu:)
Herkese mutlu bir hafta sonu diliyorum.Sevgiyle kalın dostlar.24 Nisan 2014 Perşembe

Ahşap boyama tavuk kapı süsü

Merhabalar
Bayram tatili iki gündü bize.Yarın iş başı.Yarım gün dersim var.Bu hafta baya tatilli geçti.pek de bir şey anlamadım doğrusu.Pazartesi,salı  8.sınıfların MEB'in yaptığı ortak sınavları var.Pazartesi yine tatil.Salı günü de sınav görevim var.Çarşamba okul.Perşembe 1 Mayıs tatili.Derken bol tatilli 2 hafta.Güzel olmuyor desem yalan olur.Kim sevmez ki aralardaki bu süpriz tatilleri?Hem hobilerime daha çok vakit ayırmış oluyorum.
Bu da o ürünlerden biri.Tavuk şeklinde kestiğimiz mdf yi boyadım bir güzel ve içimden geldiği gibi süsledim.Nasıl olmuş peki?Güzel ellerinizden çıkan yorumları bekliyorum hanımlar.
Sevgiyle.

22 Nisan 2014 Salı

Ahşap gül temalı biblolar

Hayırlı geceler hanımlar
Evet saat olmuş 00.30.Ben ancak vakit bulabildim bir şeyler paylaşmak için.Vakit nakittir diyerek iyi kullanayım bu fırsatı:)Biliyorsunuz bu aralar Peygamber Efendimiz'in doğumu kutlanıyor dünyanın dört bir yanında.Tabi bu kutlamaların diğer kutladığımız günler gibi formaliteleşmesini istemem elbette.Kutlayalım tabi ki,Hatırlayalım ,hatırlatalım ama sözde kalmasın dinlediklerimiz.Hayatımıza geçirebilelim Efendimiz'in ahlakını.Şükürler olsun bizi ona ümmet olarak yaratana.İnanın duygular anlatılabilecek gibi değil.Velhasılı kelam bu hafta sebebiyle eşimin arkadaşı bu güzel haftada dostlarına dağıtmak için 26 tane gül sipariş etmiş.Peygamberimizi en güzel simgeleyen gül olsa gerek.Binler salat,binler selam olsun O'na.
Evet.
Kesimler eşimden,boyamalar ve dekupajlar benden.
Teslim edildi.Bence seçilmiş çok güzel bir hediyeydi.Eşimin ellerine sağlık.Kendisi tasarladı.
Bütün çocuklarımızın da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.Her çocuk mutluluğu hak ediyor.
Selametle.


21 Nisan 2014 Pazartesi

English home tarzı ahşap boyama tepsi

Merhabalar hanımlar
Yeni bir tepsi boyamasıyla karşınızdayım.Çok sevdiğim,English Home'den aldığım peçeteyle dekupaj yaptım. Ben çok sevdim bu tepsiyi doğrusu.Bir öğretmen arkadaşım taliplisi oldu.İyi günlerde kullanmasını diliyorum.RİCH markalı akrilik boyanın krem rengini kullandım.Her markada renk farklılığı olabiliyor.Bu renk tam uydu bu peçeteye.Hafif sarımsı bir tonda.Eskileri hatırlatıyor insana.
Herkese sevgilerimi sunuyorum:)

19 Nisan 2014 Cumartesi

Çuval bezi ve yoğurt kovası kapağı ile pano

Merhabalar hanımlar
Yine bir geri dönüşüm...Herkes biliyordur artık ne kadar çok geri dönüşüm yaptığımı.Atılacak olan malzemelerden yeni bir şeyler ortaya çıkarmak çok zevkli ve insan doyum veriyor.Evet bir yoğurt kapağı ve ortaya çıkan güzellik.Çuval beziyle kapladığım kapağı düğme,su taşı ve dantellerle süsledim.Etrafını da pamuklu urganla çevreledim.Balkon dekorasyonunda veya atölye dekorsyonunda uygun olur diye düşünüyorum.
Ben kaçarım dostlar.Biraz boyama yapayım yoksa sergi açmak falan hayal olacak.


Herkese sevgiler....

18 Nisan 2014 Cuma

Mama kavanozundan mumluk

Merhabalar hanımlar
Yeni bir hafta sonuna adım atmaya hazırlanıyoruz.Biraz yorgun,biraz hasta..Haftanın yorgunluğu ve hastalık bir araya gelince baya hırpalıyor insanı.Bir de üstüne temizlik yaptım desem.Napıyıım hafta sonuna iş kalsın istemiyorum.Çünkü haftasonundan bir şey anlayamıyorum.Gezmek,hobilerle uğraşmak varken temizlik de neymiş:))
Yine mama kavanozları.Değerlendirilmek üzere üretilmişler sanki:)Mumluk yaptım süsleyip püsleyip.
Göz kalemlerini falan koymak için de kullanılabilir.Farklı şekillerde süslenip kalemlik de yapılabilir.

Herkese güzel bir hafta sonu diliyorum:)

16 Nisan 2014 Çarşamba

Cam kavanoz boyama

MERHABALAR HANIMLAR
Güzel güzel kavanozlarla geldim size.Her birini farklı renklerde boyadım ve kurdelelerle süsledim.Henüz verniklemedim.Daha parlak olacaklar vernikleyince.Mutfağımı süsleyecekler inşallah.Güzel bir gün dilerim efendim.

14 Nisan 2014 Pazartesi

Ortanca dekupajlı tepsi

Herkese iyi geceler
Geç bir saatte vakit bulabildim ancak.Hemen paylaşıp çıkıvereyim bari.Ortanca dekupajlı tepsimi çok beğendim.Mumla eskitme tekniği uyguladım,süsledim.püsledim,sizlere sunuyorum.Yorumlarınızı bekliyorum hanımlar.Görüşmek dileğiyle.