30 Eylül 2013 Pazartesi

Kızıma Cupcakeli taç

Merhaba hanımlar
Kızım artık büyüyor:)2.yaş günümüz yaklaşıyor.4 ekim doğum günü kızımın.Arkadaşlarımı çağırıp küçük bir kutlama yapmak istiyorum.Hazırlıklara başladım.İlk olarak tacını yaptım.Cupcakeyi çok seviyorum ve bunları kullanmak istedim tema olarak.
 
 
Keçeden cupcake kabı yaptım ve su taşı ile süsledim.
Kurdela ile de gül yapıp diktim.
Slikonla yapıştırdım.
 
Nasıl olmuş tasarımım?Devamı gelecek takımın ve hazırlıkların.
Sevgiler efendim:))
 

27 Eylül 2013 Cuma

MUTFAK MASAMA RUNNER

Merhabalar hanımlar
Mesai bitii.Eve geldim çok şükür.Kızımı da uyutunca hemen fotoğraf yükleyip çalışmamı paylaşayım dedim.Geçenlerde dikiş makinemi ilk defa kullandım ve bir çalışma yaptım demiştim.İşte karşınızda...Tatatataaaammmm :))
Tabi profesyonel olanlar 'Bu da ne?' diyebilir.Aklımda hep bir runner dikmek fikri vardı.Sonunda gerçekleştirdim çok şükür.Hem de cupcakeli:)Mutfak masam için tasarladım bunu.Hayalet iple diktim cupcakeleri.Keçeden yaptım cupcakeleri.Su taşı ile süsledim.Su taşı favorimdir zaten.
Fotoğraflar için özür diliyorum.Ütülemiştim ama poşete koyunca kırışmış.Çok vaktim de olmuyor ütülemek için bir kez daha.Her şeyi hemen yapmaya çalışıyorum.
 
 
Hayırlı haftasonları dilerim...

24 Eylül 2013 Salı

Ahşap boyama kapı süsüm

Merhabalar hanımlar
Ders programıma göre sabahtan sadece bir dersim var.O da kitap okuma saati.O saatte öğrencilerim ve ben kitap okuyoruz.Anlıyacağınız sabah kalktım, hazırlandım,kitap okudum geldim:)Sağolsun müdür yardımcımız güzel bir ders programı hazırlamış.Bir gün öğleden sonram boş, bir gün de bir dersim var sadece.Geldim kızımla vakit geçirdim.Uyuttum da gireyim yaptığım bir çalışmayı paylaşayım dedim.
Konrplak vardı elimde.Uygun boyutta kestim.Kırmızı ile fuşya rengini karıştırıp bordoya yakın bir renk elde ettim.Daha sonra mum sürdüm ve kirli beyaza boyadım.
 
 
Çok beğendiğim bir dekupaj resmini yapıştırdım dekupaj tutkalıyla.
 
Hamur kabartma yapmasam olmazdı.Daha afilli duruyor:))
 
Çiçek ve kelebekler hamur kabartma yapıldı.
 
Bir de hoşgeldiniz yazısı güzel olu dedim.Ve teker teker kesip hamurla kabarttım harfleri.Zordu burası.Ama sonuca değdi.

Bu şekli de kontrplaktan kestim.

Matkapla delikler açtım ve kınnap ipleriyle parçaları birbirine tutturdum.

 
Şimdi kapımda misafirlerimi karşılıyor.
Beğendiniz mi efendim?
Sevgiyle kalınız...
 

Çekikiş haberi

Nasıl da güzel hediyeler hazırlamış Sevgili Gamze.haydi buyurun.http://gamzekendimce.blogspot.com/2013/09/cekilis-mumluk-ve-mum-dekupajahsap.html

22 Eylül 2013 Pazar

Büyük kutuları kapladım

Merhabalaaaaaarrr Hanımlaaaarrrr:)))
Bir haftadır giremiyorum nete.Kotayı doldurmuşum da söylemesi ayıp:)Çatladım ya...Kim neler yapıyor,ben yapıyorum paylaşamıyorum,falan filan...Dikiş makinemi aldım ilk defa elime,ufak tefek bir şeyler yaptım.Ama henüz yükleyemedim sırası geldikçe beğenilerinize sunacam inşallah.
Nasılsınız görüşmeyeli?Ben iyiyim elhamdülillah.Okullar açıdı.Yeni bir dönem,yeni öğrenciler,yeni arkadaşlar...Bu arad kızımın halası kaldı birz bizde.Bizim için iyi oldu.Benim işe gitmemi biraz da  olsa kabullendi küçük hanım bu süreçte.Bakıcı teyzemiz de geldi bu arada.Ona da alıştı biraz.İnşallah daha da kolay olur ikimiz için de.Bu arada ben de bu tempoya alışmaya çalışıyorum.
Efendim yaptığım çalışmalarımı koymak için yer bulamaz oldum.Kendi evim olmayınca kullanamıyorum da hepsini.Asmak gerekiyor,asmak için de çivi:))
Evet gördüğünüz deterjan kutuları.

Bunlar da desenlerini beğendiğim kaydırmaz raf örtüleri, hani 1 tl ye satılanlardan.Aslında siyah beyaz bir desen bulmuştum.O da tekti.Aldım yine de.Ama çok beğendim ya düşürmüşüm yolda:))O an çok üzülmüştüm.Çünkü hiç bir yerde bulamadım öylesini.
 
Sıcak silikonla yapıştırdım.Birini mavili,birini de pembeli süsledim.
 


 
İçine de astar yapıştırdım.Tam oldu.
 
Beğenmeniz dileğiyle..
Sevgiyle kalınız dostlar...

15 Eylül 2013 Pazar

Kış Hazırlıkları -1(Turşular)

Merhabalar hanımlar
Çoğumuz harıl harıl kış için çalışıyoruz bu aralar.Bu hazırlılardan birisi de turşu hazırlıklarıdır.Eşim özellikle çok sever.Ben de yapıyorum bu sebeple.Karışık turşu tercihimiz oluyor.Ayırmadan hepini bir arada yapıyorum.Turşularımı beğenilerinize sunmak istiyorum.
Önce nelerden turşu yaptığımı resimliyeyim.


     Ölçüsü:1 litre suya 5 kaşık kaya tuzu
                 Yarım su bardağı sirke(göz kararı yapıyorum genelde)

Fasülye turşusu

Acı biber turşusu
 
Karışık turşularım
 
Salatalık turşusu


İki turşu arasındaki fark:Birinde mor lahana olduğundan turşuların rengi mor oldu.Ben böyle çok seviyorum.Kayınvalidemden öğrenmiştim.


 
Afiyet olsun hepimize:))

12 Eylül 2013 Perşembe

Kumaşla kutu kaplama

Merhabalar hanımlar
Yine ufak tefek bir çalışmam var karşınızda.
Ayakkabı kutusunu kullanmadığım bir eşarbımla kapladım.Hobi malzemelerimi koydum içine.
En çok yaptığım çalışma kutu kaplama herhalde.Napıyım seviyorum kutuları:))
 


 
Hayırlı akşamlarınız olsun:)))

9 Eylül 2013 Pazartesi

Kesme tahtasından mutfak panosu

Merhabalar hanımlar
Yeni haftanız berektetli,huzurlu ve mutlu geçin inşallah.Haftaya artık yoğun bir tempoya gireceğiz nasipse.Malum olkullar açılıyor ve yoğun çalışmalar biz öğretmenleri bekliyor.Hem bir anne hem bir eş hem de bir öğretmen olarak nasıl olacak bakalım hayat?
Ben bubları düşünüp kafa yorarken sizler de gerdönüşüm projeme bakıverin:)
Reimde gördüğünüz kesme tahtasıdır.Bir zamanlar sevdiğim bir abla(Süheyla ablam), kulakları çınlasın çok iyi bir komşumdu,vermişti bu tahtayı.Evinin artan laminenterinden yaptırmışlar.